Jak zmírnit bolesti zad, kloubů a svalů pomocí obyčejného alobalu je překvapivě účinné

16. 04. 2017

Zní to hodně neuvěřitelně, ale obyčejná hliníková fólie zvaná alobal může zásadně zmírňovat bolesti zad, kloubů a popálenin a nahradí nadměrné požívání léků.

Alobal pomáhá až překvapivě rychle a výrazně zmírnit bolesti zad a krční páteře, pomáhá i při bolestech kloubů, kolen a svalů. Alternativní medicína hovoří také o pozitivním vlivu hliníku na popáleniny a pooperační jizvy. Ač to zní spíše jako babské nebo šamanské pověry, hliníková fólie má ověřené účinky, které potvrzuje např. psychoterapeut Wilhelm Reich, jeden z nejznámějších studentů Sigmunda Freuda. 

Alobal na bolest kloubů

Pravdelné bolesti kloubů způsobené revmatickou artritidou nebo změnami počasí zmírníte přiložením alobalu na bolestivé místo a překryjete na celý den obvazem nebo přichytíte náplastí. Úleva se dostaví už během několika dní. 

Alobal chladí popáleniny

Opaření horkou vodou nebo menší popáleniny chladíme v první chvíli tradičně studenou vodou. Pokud nedošlo k poškození kůže, naneste hojivou mast nebo sprej, např. Panthenol a zabalte do alobalu. 

V obou případech samozřejmě alobal nenahradí léčiva, najdete ho ale v každé domácnosti a utržený kousek fóĺie rozhodně stojí vyzkoušení alternativní medicíny.

TIPITO.CZ

Magazín tipů, inspirací a nápadů pro lepší život. Recepty, bydlení, zdraví a lifehacking.

^