Průvod na svátek svatého Patrika 17. března, zelené pivo v Praze poteče proudem celý víkend

Irský svátek svatého Patrika se rozšířil do celého světa, Praha není výjimkou. Oslavy Saint Patrick's Day zahájí průvod v úterý 17. března, pokračovat budou tzv. Tour svatého Patrika s vyvrcholením v sobotu 21. března 2020 v klubu MeetFactory.

Průvod Prahou

V úterý 17. března 2020 se můžete od 15:00 připojit v Hybernské ulici k zelenému průvodu v irských převlecích a maskách doprovázeným tradičním hudebním doprovodem. Program s divadlem a živou hudbou najdete po celé odpoledne a večer v Kampusu Hybernská.

 

Tour svatého Patrika

Těšit se můžeme opět na několikadenní propojení české scény s irskými kulturními hodnotami a typickými formami umění. Prim budou hrát živá i elektronická hudba, různorodá kulturní vystoupení, workshopy, ale také irská gastronomie v čele s celosvětově nejprodávanější irskou whiskey Jameson. Program začne již v pátek 13. března 2020 v restauracích a barech po celých Čechách a Moravě.

 

 

Irské gastronomické speciality

Další program v různých částech Prahy se chystá také na středu a čtvrtek. Kdo bude chtít potěšit své chuťové pohárky a žaludek, může se od úterý až do neděle zastavit v bistrech Fresh Society Sandwich #12 Jiřího z Poděbrad a Fresh Society Tusarova 58, kde budou k ochutnání různé irské gastronomické lahůdky.

 

Program v Rock Café

Kytarový program je připraven v klubu Rock Café na Národní třídě. Hlavními hosty budou slovinští Happy Ol‘ McWeasel, představitelé tzv. celtic punku, kteří přijíždějí do ČR vůbec poprvé. Sekundovat jim bude českobudějovická punková parta Pirates of the Pubs, která nedávno vydala nové album Still on the Road a také rezidentní umělec irských oslav v Praze, Travis O’Neill. Kromě muziky se návštěvníci mohou těšit také na Underground Comedy Praha. Vstupenky budou k dostání na místě.


Program v MeetFactory

Oslavy pak vyvrcholí o víkendu. Nejbohatší program a také zázemí s největší kapacitou se chystá v MeetFactory na Smíchově. V pátek 20. 3. si přijdou na své milovníci rapu a hip-hopu, na pódiu se v rámci TG Festu představí například Black Angelika, Maniak, The Low-Dead, IronKap a další. Vstupenky za 450 Kč jsou již nyní k dostání na GoOut.net.

 

Na letošním sobotním programu se podílejí pořadatelé prestižního festivalu Mighty Sounds. V MeetFactory se můžete těšit na kytary a různé odnože rockové muziky, a to hned na dvou pódiích. 21. března v tomto populárním kulturním centru na Praze 5 nebude chybět irský bard žijící v Praze, Travis O’Neill se svou kapelou Pipes and Pints. Hlavními zahraničními hosty pak budou australští zástupci celtic punk roku The Rumjacks a italští reprezentanti irish folk & punku The Rumpled. Doplní je neméně populární české kapely totožných či příbuzných stylů včetně funku Cheers!, Queens of Everything a Prague Street Band, které doplní několik DJs.

Vstupenky za 550 Kč jsou již nyní k dostání na GoOut.net.

Štítky: · Akce zdarma

Dost podobný články