Pomůžeme vám s úklidem! 5 užitečných rad, jak vyčistit domácnost

Uklízení je jednou z nejméně oblíbený činností v domácnosti. Ulehčíme Vám uklid užitečnými nápady, které určitě oceníte při čištění koupelny nebo kuchyně. 

Vybrali jsme pět užitečných tipů, které pomohou s úklidem. Pokud máte i vy nějaký trik na čištění domácnosti, určitě se o něj s námi podělte na našem Facebooku

 

1.

Nečistoty z pohovky rychle a hlavně efektivně odstraníte pomocí jedlé sody, kterou posypete celý povrch, jemnou hobičkou a nebo jemným hadříkem vmasírujte a necháte půl hodiny působit. Po půl hodině jedlou sodu z pohovky vyluxujete i se špínou.

 2.

Ušetřete a nekupujte drahé návleky na mop, ale vyrobte si vlastní hadr z onošené hrubší froté ponožky.

 

 3.

Na vyčištění šperků použijte peroxid vodíku (běžně dostupný v každé drogerii). Vaše šperky tak dostanou nový lesk, díky kterému ohromíte svoje okolí.

 4.

Pomocí citrónu vyčistíte vodní kámen z vodovodní baterie jedním tahem. Na vodní kámen usazený v rychlovarné konvici použijte asi 2dcl octa a nechte převařit. Páchne to strašlivě, ale úspěch je zaručený.

 5.

Máte špinavou mikrovlnou troubu a špína jde velmi težko pryč? Připravte si citronový roztok, který povaříte asi dvě minuty v mikrovlnce na plný výkon. Nečistota pak půjde dolů jedním tahem. Pokud je mikrovlná trouba hodně špinavá, postup opakujte několikrát.

  • 100 ml vody
  • šťáva z jednoho citrónu
  • půlka (zbytek) vymačkaného citrónu

Štítky: · domácnost

Dost podobný články