Návod na unikátní přehoz nebo deku ze starých džín

Pokud máte doma staré džíny, které nechcete vyhazovat, můžete si z nich vyrobit krásnou deku. Džínovina je velmi odolný materiál a proto je vhodný na podobné "Udělej si sám" projekty.  Je to opravdu snadné.

Staré džíny v poslední době získávají velkou popularitu. Při troše šikovnosti dokáže zajímavý materiál oživit ložnici i obývák, stále populárnější jsou i různé drobné doplňky. Dnes se podíváme, jak si sešít zajímavou deku nebo přehoz. 

 

Jak na to:

Stačí nastříhat rovnoměrné čtverce a sešít k sobě. Velikost je jen na vás, z menších čtverečků vznikají pestré přehozy, z větších zase pěkná deka na postel nebo na zahradu. Sešívat můžete bez obav ručně během volných večerních chvílí, výhodou je možnost pozdějšího rozšiřování. Ti nejpečlivější spojí dvě sešité deky k sobě, aby skryli nezapošité švy. 

 

Nebojte se, pokud deka hned nevypdá podle vašich představ, po prvním vyprání si čtverce sednou k sobě a vytvoří jednolitou plochu. 

A pozor! Nezapomeňte na polštáře, stačí je vycpat starými ponožkami nebo molitanem natrhaným na kousky. Pečlivější švadlenky mohou vyrobit je potah a polštář na knoflíčky nebo zip. 

Dost podobný články