Domácí vyučování přes Českou televizi v pořadu UčíTelka v době koronaviru

Česká televize pomůže na ČT2 s pravidelnou dopolední výukou žáků prvního stupně, odpoledne bude doučovat starší děti a v úterý a ve čtvrtek připravovat na přijímací zkoušky v době karantény proti koronaviru. 

Vyučováním pro první stupeň provází moderátorky Petra Křížková a Kateřina Bílková, garantem je Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák:
V době mimořádných opatření a uzavření škol v celé České republice ČT takřka okamžitě nabízí službu, která pomůže žákům i školám. A uleví také rodičům. Připravili jsme živě vysílané výukové bloky vedené vystudovanými pedagogy. Nový pořad UčíTelka je primárně určen pro žáky prvního stupně základních škol. Kromě toho chystáme pro starší žáky také přípravu na přijímačky.

 

Co se bude vyučovat

  • Jeden výkový blok má 30 minut + krátkou přestávku.
  • Bloky se postupně budou střídat vždy pro jeden ročník prvního stupně.
  • Výkové bloky budou v pravidelných časech pro lepší plánování rodičů.
  • Blok v kulisách školní třídy vede učitel a tři žáci.
  • Od 12-15 hodin výukové programy pro starší děti.
  • Úterý od 14 h. na ČT1 příprava z češtiny na přijímací zkoušky s Lenny Trčkovou.
  • Úterý od 14 h. na ČT1 příprava z matematiky na přijímací zkoušky s Alenou Zárybnickou.

 

Vedoucí projektu Radomír Šofr:

Půjde o interaktivní formát, žáci se budou prostřednictvím chatu ptát na to, co je zajímá a čemu nerozumí, zároveň ale budou probírat s učiteli zajímavou a interaktivní formou i vybraná témata z daných oblastí. Opakovat si mohou i dospělí, budeme se zaměřovat na obecně problematičtější jevy, jako jsou například slovní úlohy nebo psaní velkých a malých písmen.

Dost podobný články