Do kina online z obýváku na vasekino.cz za 70 Kč, podpoříte český film v malých kinech

Spojením 80 malých českých kin vzniklo dočasné online kino, které začalo vysílat na webu www.vasekino.cz. Symbolický lístek zakoupíte na webech vašeho oblíbeného místního kina. 

Proč navštívit vasekino.cz

Projekt není klasickou online videopůjčovnou, simuluje skutečné kino, vysílá jeden film každý den v přesný čas. Koupí lístku v předrodeji za 70 Kč máte možnost podpořit svá lokální malá lokální kina, která jsou zavřená na základě rozhodnutí vlády kvůli koronaviru. 

 

Která kina promítají

Seznam kin bohužel pořadatel projektu, který je dočasný a bude po otevření kin ukončen, nezveřejnil. Namátkou jsme na internetu našli Městská kina v Uherském hradišti, Kino Vatra Vstetín nebo Kino Rosice. 

 

Co se promítá

Vasekino promítá exkluzivní filmy od českých distributorů, které nenajdete i jiných platforem na přehrávání. První filmem ve virtuálním kině pro tento víkend je cestovatelské roadmovie a dokument Afrikou na pionýru, které by mělo v kinech právě nyní premiéru.

 

Jak koupit vstupenku

Vstupenky v podobě unikátního kódu zakoupíte online na webu kina, které je do projektu zapojené. Předprodej končí 60 minut před začátkem, 20 minut před promítáním se lze přihlásit ke sledování kódem na webu vasekino.cz. Jako ve skutečném kině, film se promítá v přesný čas a nelze ho přerušit ani přetáčet nebo ho přehrát znovu.

 

Cena vstupenky

Jednotná cena vstupenky je 70 Kč. Vstupenka samozřejmě stačí pouze jedna pro celou rodinu, ale můžete jich koupit i více, abyste podpořili své oblíbené kino, které získá část vstupného, podobně jako při běžném provozu. 

Dost podobný články