Dalších 5 užitečných rad, jak si zjednodušit úklid domácnosti

Nedávno jsme Vám ukázali jak levně, rychle a snadno vyčistit šperky nebo pohovku. Dnes se zaměříme na kuchyň, povraždíme bakterie a popereme se s vodním kamenem.

V prvním díle jsme zahájili náš seriál na úklid domácnosti s dobrými nápady po babičkách i moderními vychytávkami. Dnes budeme pokračovat v kuchyni. 

 

1.

Hořáky plynových vařičů jsou velmi špatně čistitelné. Nejúčinějším způsobem jak je zbavit nečistot je amoniak, který odstraní naškvařený tuk. Amoniak na domácí využití dostanete v každé drogerii.Ale pozor, je to žíravina a proto s ním pracujte v rukavicích. 

 2.

Věděli jste, že Vaše houbičky zbavíte bakterií tak, že je ohřejete v mikrovlné troubě? Stačí je na plný výkon vařit asi dvě minuty a údajně zabijete až 99% bakterií.

 3.

Klobouk od lampy je velký chytač prachu. Ze všech textilních ploch odstraníte prach měkkým válečkem na malování.

 4.

Vodní kámen je nepřítelem nejen pračky, ale všech kovových ploch v domácnosti. Z varné konvice ho odstraníte převařením octa s trochou citrónu, sprchovou hlavici do octa ponoříme na celou noc a pak omyjeme ve slané vodě.

 5.

Jak odstranit škrábance z dřevěného nábytku? Smíchejte 1/4 šálku octa a 3/4 šálku olivového oleje, houbičkou plochu vydrhněte a nábytek bude vypadat jako renovovaný. 

 

 

Štítky: · domácnost

Dost podobný články