4 tipy na skvělé jarní výlety (nejen) okolo Středočeského kraje

12. 04. 2024

Jaro nás láká prvními teplými dny na výlet do přírody. Sestavili jsme několik tipů kam se vydat nedaleko Prahy pro čerstvou dávku energie. 

Zámek Hrubá Skála

Zajímavý zámek Hrubá skála můžete navštívit u Sedmihorek v Českém ráji, kam dorazíte třeba vlakem. Pokud chcete dorazit autem, zaparkujte třeba u Lázní Sedmihorky. Pokračujete už pěkně po svých pěšky, čeká vás tam a zpět asi 10 kilometrů. Vybrat si můžete modrou nebo žlutou turistickou trasu směr Valdštejn. A pak už po červené až na zámek. Po cestě navštivte několik skalních vyhlídek, ze kterých je skvělý pohled do krajiny a na zámku zkuste třeba vyhlídku z věže za 50 Kč. Do Sedmihorek se vraťte přes Myší díru. Další informace na webu zámku

Prachovské Skály

Tuhle tradiční vycházku už vám určitě doporučovalo více lidí, ale je prostě tak úžasná, že si zaslouží zmínit znovu. Nedaleko Jičína najdete turistickou chatu Prachov, která je vstupní branou do skalního města Prachovských skal. Vydat se můžete delší cestou až na vrchol nebo méně náročnou kratší, vhodnou i pro rodiny s kočárky. Vstup není zadarmo, více informací najdete na webu Prachovské skály

Naučná stezka Holské rybníky

Výlet na Holské rybníky má několik výhod, předně nepatří mezi nejznámnější destinace, která není tolik navštěvovaná a navíc stezky nejsou dlouhé, delší asi 5km, krátká trasa má 3km a je vhodná pro děti i kočárky, po cestě s hřišti a přístřešky. A nenechte si ujít ostrůvek uprostřed rybníka, kam se dostanete po mole. Pokud pojedete vlakem, vystupte v Rožďalovicích u Nymburka, na jejich webu najdete i podrobné info. 

Kolonáda Poděbrady

Lázeňské Poděbrady není potřeba příliš představovat, rozhodně stojí za návštěvu. Projdete se po barevné a rozkvetlé Kolonádě, plné kaváren a restaurací, otevřených od prvních jarních paprsků. A později se můžete svézt třeba parníkem. A až vás přejde courání po městě, zaskočte třeba do muzea Lega nebo filmových legend. 

TIPITO.CZ

Magazín tipů, inspirací a nápadů pro lepší život. Recepty, bydlení, zdraví a lifehacking.

^